Санаторій Куяльник – лікувальний курорт в Одесі

санаторій Куяльник
Санаторій Куяльник – ДП «Укрпрофоздоровниця»

Клінічний санаторій – Куяльник Одеса

Опис ⬇ Ціни ⬇ Лікування ⬇ Як дістатися в Одесі ⬇

Санаторій Куяльник — найстаріший в Одесі лікувальний заклад з чудовою цілющою гряззю. До ваших послуг бювет з мінеральною водою, сучасна поліклініка, басейн з ропою і два житлових корпуси. Сьогодні вже відкрита соляна кімната, працює тренажер для інвалідів – мотомед та кабінет реабілітації.

Куяльник славиться перш за все своєю лікувальною гряззю яка видобувається на дні Куяльницького лиману. Грязьові аплікації, розвідні грязьові ванни, фізіотерапія, підводне витяжіння, пляж і досвідчені лікарі чекають на вас.

Відстань від санаторію Куяльник до берега Чорного моря – всього 2 км по прямій (20 хв пішки).

Інфраструктура санаторію

 • Основа – грязелікарня
 • Поліклініка
 • Басейн з ропою
 • Пляж на березі лиману Куяльник
 • Джерело з мінеральною водою
 • Тренажерний зал (для інвалідів)
 • Паркова зона
 • Кафе
 • Продуктовий магазин
 • Будинок культури
 • Бібліотека
 • Танцювальний майданчик
 • Авто парковка

Розташування санаторій ім. Пирогово

В Одесі, всього в 10 км на північ від центру міста, на березі Куяльницького лиману, розташований санаторно-курортний комплекс Куяльник. Відкритий козаками і заснований в 1833 році українським лікарем Ераст Степановичем Андрієвським.

Санаторій Куяльник – в минулому це загальна назва курорту. Тоді як кожен санаторій (по суті просто житловий корпус) мав свою назву, ім. Пирогова, ім. Семашко і т.д.. Таким чином санаторій Куяльник і санаторій ім. Пирогово в Одесі матимуть одне значення. Санаторій Куяльник став брендом за назвою лиману, біля якого розташувалися лікувальні комплекси.

На території сучасного курорту Куяльник розташовуються три житлові корпуси санаторію. Санаторій імені Пирогова розмістився в одному з однотипних, 16-ти поверхових будинках. Спальні корпуси побудовані в радянські часи з розрахунку на відвідування одночасно до 3000 людей в місяць.

Зараз один з трьох корпусів санаторію (стара назва ім. Семашко) знаходиться в занедбаному стані і закритий до реконструкції. Другий корпус приєднали до санаторію ім. Пирогово під №2.

Санаторій Куяльник — Номери

У кожному корпусі санаторію є своя їдальня. Номери розраховані на розміщення максимально можливої ​​кількості людей, не радували багатством і вишуканістю. В даний час з’явилися номери типу «люкс» і «напівлюкс», з переплануванням і об’єднанням двох сусідніх номерів в один. Це наплодило велике розмаїття путівок по типу люкс, напів-люкс, стандарт і економ з дробленням на 1 і 2-х місні номери.

По суті, всі номери однотипні з різницею лише в якості оздоблювальних матеріалів в інтер’єрі.

Житлові апартаменти оснащуються кондиціонером (тільки люкс), холодильником і ТБ. Сучасні номери після ремонту виглядають по європейському дуже затишно. Якщо по приїзду в Одесу потрібно зупиниться на нічліг, важко знайти більш тихе містечко ніж Куяльник. Незважаючи що Куяльник, це не готель, за готівку, можна швидко “домовиться” і зняти номер. Завжди є вільні місця. У разі приїзду Автокемпером до берега лиману Куяльник, є асфальтований під’їзд для розташування табору або намету.

Поліклініка – Куяльник

На території санаторію є своя, сучасна поліклініка. У поліклініці працює рентген кабінет, кабінет стоматолога, фізіотерапія, спорт зал і оздоровчий басейн з ропою лиману. Басейн з ропою, це родзинка санаторію. Підводне витягування і масаж. Також в поліклініці для жителів Одеси пропонують процедуру грязелікування – круглий рік. Додатково працює сауна. З’явилася спелеокімната, де запропонують подихати іонами солі.

Грязелікарня санаторій Куяльник

Побудована в XIX столітті грязелікарня досі справно працює. Методика пелоїдотерапії закладена на зорі відкриття лікувальних грязей як таких, значно розширилася. У сучасній грязелікарні успішно почали застосовувати розвідні газогрязьові та бромні ванни.

Цінність лікувальної грязі

Лікувальна грязь санаторію Куяльник за складом швидше перевершує грязі іменитих курортів світу. У більшості випадків, сім’я, що приїжджає автомобілем на лиман Куяльник, при від’їзді обов’язково набирає лікувальну грязь і ропу з собою в дорогу. Наприклад, для хворої мами, яка не змогла приїхати або для родичів. І це дуже правильно. Грязелікування дома часом єдиний спосіб, поправити своє здоров’я, що похитнулося, відчути полегшення від недуги. Дома як відомо, і стіни допомагають, а лікувальна грязь при правильному застосуванні, обов’язково поверне здоров’я.

Обов’язково всі процедури необхідно виконувати після припису лікаря і ніяк інакше.

Сучасний санаторій Куяльник

Сучасний санаторій на основі Куяльницьких сульфидно-мулових грязей продовжує рятувати людей від безпліддя, повертає до повноцінного життя людей після отриманих травм опорно-рухового апарату. Санаторій Куяльник спеціалізується в лікуванні таких захворювань як псоріаз, артрит, артроз, остеоартроз суглобів, остеохондроз і захворювань нервової системи. Санаторій допомагає в лікуванні недуг кишково-шлункового тракту і верхніх дихальних шляхів.

Пляж Куяльник

Пляж обладнаний на швидкоруч. Проте на пляжі присутні де які блага цивілізації. Є кафе та душ. Душ платний, ціна певно коливається залежно від курсу долара 🙂

Без перебільшень, санаторій Куяльник дійсно здравниця світового масштабу, з якою можна порівняти, хіба що Мертве море. Та напевно Куяльник перевершує закордон!

Санаторій Куяльник щорічно заповнюється на третину своїх апартаментів. Унікальна лікувальна грязь лиману до того ж як найкраще омолоджує шкіру, прибираючи за лічені хвилини дрібні зморшки навколо очей.

На 2019 рік санаторій відкритий і готується  приймати людей з усього світу.

Харчування в санаторії

В санаторії організовано 3-х разове харчування за принципом Шведський стіл. За відгуками хворих в меню відсутні заявлені м’ясні страви. Але в цілому харчування дієтичне. До того ж кожен житловий корпус має свою їдальню, без потреби виходити з готелю. Харчування завжди включено в ціну номера, але краще розраховувати на місцевий продуктовий магазин. На території до того ж є кафе-бар.

Бювет мінеральної води Куяльник

У парковій зоні знаходиться бювет з мінеральною водою. Мінеральна вода Куяльник активно призначається пацієнтам на курс лікування. Прийом води безкоштовний, за призначенням.

Інфрачервона сауна

Сауна знаходиться в будівлі басейну з дахом у вигляді піраміди. Сауна на жаль не входить в пакет послуг з оплаченої путівки. Але за готівку доступна для відпочиваючих як бонус.

Ціна путівки санаторій Куяльник

Курортний санаторій – Куяльник 2019 – 2020 р. повний комплекс лікувальних послуг.

* Ціна путівки в санаторій з розрахунку на 21 день (краще індивідуально вибрати кількість днів перебування, виходячи з ваших уподобань):

Харчування 3-х разове, лікування, проживання –
“Для спінальних» 1-кімнатний (холодильник, ТВ, обладнана ліжко), 21 день – 15 435 грн (фіксована ціна путівки для 1-ї людини)

«ПОЛУ-ЛЮКС студія» (холодильник, кондиціонер, ТВ, двоспальне ліжко), 21 день – 24 480 грн (ціна путівки за 2-х осіб)

«ПОЛУ-ЛЮКС» 2-кімнатний (холодильник, кондиціонер, ТВ, двоспальне ліжко), 21 день – 23 040 грн (ціна путівки – 1 людина)

«СТАНДАРТ-КОМФОРТ» 1-кімнатний (холодильник, кондиціонер, ТВ), двоспальне ліжко, 21 день -31 050 грн (ціна путівки на 1 людину)

«СТАНДАРТ-КОМФОРТ» 1-кімнатний (холодильник, кондиціонер, ТВ), 2 роздільні ліжка, 21 день – 19 050 грн (ціна путівки на 1 людину)

«СТАНДАРТ» 1-кімнатний 2-місний (холодильник, ТВ), 1 люд., 21 день – 13 020 грн (+ підселення)

«ЕКОНОМ» 1-кімнатний 2-місний (ТВ), 1 люд., 21 день – 10 000 грн (+ підселення)

Мінімальна путівка від 12 днів (вартість проживання 1-ї людини 470 грн на добу)

* Ціни на путівки в санаторій усереднені по сезонах і скоріше за все будуть коригуватися. За більш точною інформацією звертайтеся за телефоном: 0 800 505 082.

Санаторно-курортна карта куяльник

Прибулим без санаторно-курортної карти, потрібно оформити її в поліклініці ДП «Клінічний санаторій ім. Пирогова»

Вартість оформлення санаторно-курортної карти для дорослого – 170 грн.
Вартість оформлення санаторно-курортної карти для дитини – 170 грн.

У вартість входить:

 • консультація лікаря (гінеколога або уролога)
 • загальний аналіз крові (ШОЕ, гемоглобін, лейкоцити)
 • загальний аналіз сечі
 • електрокардіограма

Як доїхати в санаторій Куяльник

Краще доїхати до Куяльнику від Одеського Ж/Д вокзалу маршрутним автобусом №110 за розкладом.

куяльник карта
Куяльник карта
Зупинка ж-д вокзал
Маршрут №110

Зупинка маршруту №110 розташовується навпроти залізничного вокзалу. Після прибуття в Одесу поїздом, потрібно перейти двома підземними переходами привокзальну площу і вийти на вул. Пантелеймонівська 60 (див. Фото нижче). Орієнтир зупинки 110 маршруту, маршрут 241.

У кращому випадку, автобус ходить 5 разів на день. Перше відправлення о 9 годині ранку з інтервалом у дві години, останній автобус відходить о 17-00. Якщо немає бажання чекати прямий автобус №110 на Куяльник, тоді доведеться їхати з пересадками. Автобусні маршрути (біля Привокзальної площі) № 242; 241; 195; 190; 100; 120; 146, які їдуть в напрямку «Суворовський» район Одеси (у напрямку сан. Куяльник) до зупинки “Зерновий».

Мінусом такого способу є те, що можна проїхати мимо потрібної зупинки (поворот на Куяльник) і доведеться повертатися назад.

Зерновийв ул. Лиманна
Зерновий – вул. Лиманна

Пересадка

Як тільки доїхали до зупинки «Зерновий», наступна пересадка на вибір: проїжджаючи авто у бік курорту (зупинити), маршрутне нелегальне таксі (недорого і може бути черга 🙂 або на автобус санаторію по вул. Лиманна до санаторію Куяльник. Перший 16-ти поверховий корпус і буде санаторій імені Пирогова. В’їзд автомобілем на територію грязелікарні безкоштовний. Отже, приїзд до санаторію скоріше буде нелегкий і схожий на квест.

Кращою альтернативою громадському транспорту по комфорту і часу залишається нелегальне таксі в Одесі. Замовляти і чекати подачу авто не доведеться, достатньо перейти привокзальну площу до перехрестя доріг вул. Пантелеймонівська на розі Пушкінської і домовиться за ціну з водієм.

І так ви на Куяльнику! Одеса, Чорне море, ласкаве сонце і лікувальна грязь лиману Куяльник, ось ці складові успішного оздоровлення на узбережжі Південної Пальміри.

Приїжджайте знову і знову, море Одеського позитиву і вагон здоров’я, ви обов’язково відвезете додому.

Мітки інфо: лікувальний бруд, мул Куяльник, як дістатися, вартість (ціна) путівки в санаторій, лікування шкірних висипань, лікування хребта і суглобів, реабілітація спинальних хворих, жіноче і чоловіче безпліддя, гінекологічні захворювання, жіночі захворювання, дитячий церебральний параліч,

Дар природи для відновлення сил, повний курс реабілітації на узбережжі Чорного моря в умілих руках лікарів, з великим досвідом лікування різних захворювань. Відчутний ефект відразу після першого прийому грязелікування.

Санаторій Куяльник 2019!

4 з освітлених думок “Санаторій Куяльник – лікувальний курорт в Одесі

 1. Чи можна в санаторії Куяльник оселитися дружині та чоловікові в одному номері? сказав:

  Ми відпочиваємо в Куяльнику вже 3-й рік і щороку одна і таж проблема з поселенням. У нас в цьому році 2 путівки з соцзабезу. У обох 1 гр. інвалідності. Чоловік пересувається на візку, а я самостійно. Я допомагаю йому одягатися, пересаджуватися з ліжка на візок і навпаки, а також митися. Вночі буває йому теж потрібна моя допомога. Але от коли ми приїжджаємо в санаторій мене селять на 15 поверх, а його на 3. Скажіть, як так можна? Як можна поселити чоловіка і дружини окремо? Як можна поселити візочника (шийна) в кімнату без супроводу? У мене багато питань з цього приводу. Дуже хочеться, щоб в цьому році, коли ми приїдемо таких проблем не виникало. Це можливо?

  1. Вас розселяють таким чином через саме путівки, отриманні безкоштовно в соцзабезі. Вашому чоловікові і Вам путівки видають, як окремим громадянам-інвалідам, які не пов’язані один з одним. Чоловікові свою путівку (за його квотою), а Вам свою (по вашій черзі). Якщо номер двомісний, Ви будете жити в номері з іншою жінкою, сусідкою по номеру. І чоловік також з іншим відпочиваючим. Це звичайний “совковий” рівень розміщення на двох койко-місцях в одному номері.
   Вам необхідно брати в соцзабезі додаткові документи і довідки від лікарів для надання їх Головлікарю, наприклад, лист-звернення з проханням розмістити Вас в одному номері через те що… і вказати причину прохання.

 2. Куяльник дійсно дуже поважний курорт, санаторій Пирогова з’явився не так вже давно. Грязі лікують, і це диво природи існує в Україні! Раджу спробувати хоч раз кожному!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *