Санаторій Куяльник – лікувальний курорт в Одесі

санаторій Куяльник
Санаторій клінічний Куяльник – ДП «Укрпрофоздоровниця»

Клінічний санаторій – Куяльник

Опис ⬇ Ціни ⬇ Лікування ⬇ Як дістатися ⬇

Санаторій Куяльник — найстаріший лікувальний залад світу з чудовою цілющою гряззю. До ваших послуг бювет з мінеральною водою, сучасна поліклініка, басейн з ропою і два житлових корпуси. Сьогодні вже відкрита соляна кімната, працює тренажер для інвалідів – мотомед, кабінет реабілітації.

Куяльник славиться перш за все своєю лікувальною гряззю яка видобувається на дні Куяльницького лиману. Грязьові аплікації, розвідні грязьові ванни, фізіотерапія, підводне витяжіння, пляж і досвідчені лікарі чекають на вас.

Відстань від санаторію Куяльник до берега Чорного моря – всього 2 км по прямій (20 хв пішки).

Інфраструктура

 • Основа – грязелікарня
 • Поліклініка
 • Басейн з ропою
 • Пляж на березі лиману Куяльник
 • Джерело з мінеральною водою
 • Тренажерний зал (для інвалідів)
 • Паркова зона
 • Кафе
 • Продуктовий магазин
 • Будинок культури
 • Бібліотека
 • Танцювальний майданчик
 • Авто парковка

Розташування санаторію ім. Пирогово

В Одесі, всього в 10 км на північ від центру міста, на березі Куяльницького лиману, розташований санаторно-курортний комплекс Куяльник. Відкритий козаками і заснований в 1833 році українським лікарем Ераст Степановичем Андрієвським.

Санаторій Куяльник – в минулому це загальна назва курорту. Тоді як кожен санаторій (по суті просто житловий корпус) мав свою назву, ім. Пирогова, ім. Семашко і т.д.. На території сучасного курорту Куяльник розташовуються три корпуси санаторію. Санаторій імені Пирогова розмістився в одному з однотипних, 16-ти поверхових будинках. Спальні корпуси побудовані в радянські часи з розрахунку на відвідування одночасно до 3000 людей в місяць.

Зараз один з трьох корпусів санаторію (стара назва ім. Семашко) знаходиться в занедбаному стані і закритий до реконструкції. Другий корпус приєднали до санаторію ім. Пирогово. Таким чином санаторій Куяльник і санаторій ім. Пирогово в Одесі матимуть одне значення. Санаторій Куяльник став брендом за назвою лиману, біля якого розташувалися лікувальні комплекси.

Санаторій Куяльник — Номери

У кожному корпусі санаторію є своя їдальня. Номери розраховані на розміщення максимально можливої ​​кількості людей в минулому не радували багатством і вишуканістю. В даний час з’явилися номери типу «люкс» і «напівлюкс», з переплануванням і об’єднанням двох сусідніх номерів в один. Ця обставина наплодила велике розмаїття продаваних путівок по типу люкс, напів-люкс, стандарт і економ з дробленням на 1 і 2-х місні номери.

По суті, всі номери однотипні з різницею лише в якості оздоблювальних матеріалів в інтер’єрі.

Житлові апартаменти оснащуються кондиціонером, холодильником і ТБ. Сучасні номери після ремонту виглядають по європейськи дуже затишно. Якщо по приїзду в Одесу потрібно зупиниться на нічліг, важко знайти більш тихе містечко ніж Куяльник. Незважаючи що Куяльник, це не готель, за готівку, можна швидко “домовиться” і зняти номер. Завжди є вільні місця. У разі приїзду Автокемпером до берега лиману Куяльник, є асфальтований під’їзд для розташування табору або намету.

Поліклініка – Куяльник

На території санаторію є своя, сучасна поліклініка. У поліклініці працює рентген кабінет, кабінет стоматолога, фізіотерапія, спорт зал і оздоровчий басейн з ропою лиману. Підводне витягування і масаж. Також в поліклініці для жителів Одеси пропонують процедуру грязелікування – круглий рік. Додатково працює сауна. З’явилася спелеокімната, де запропонують подихати іонами солі.

Грязелікарня санаторію Куяльник

Побудована в XIX столітті грязелікарня досі справно працює. Методика пелоїдотерапії закладена на зорі відкриття лікувальних грязей як таких, значно розширилася. У сучасній грязелікарні успішно почали застосовувати розвідні газогрязьові вани та бромні.

Цінність лікувальної грязі

Лікувальна грязь санаторію Куяльник за складом швидше перевершує грязі іменитих курортів світу. У більшості випадків, сім’я, що приїжджає автомобілем на лиман Куяльник, при від’їзді обов’язково набирає лікувальну грязь і ропу з собою в дорогу. Наприклад, для хворої мами, яка не змогла приїхати або для родичів. І це дуже правильно. Грязелікування в домі, часом єдиний спосіб, поправити своє здоров’я, що похитнулося, відчути полегшення від недуги. Дома як відомо, і стіни допомагають, а лікувальна грязь при правильному застосуванні, обов’язково поверне здоров’я.

Обов’язково всі процедури необхідно виконувати після припису лікаря і ніяк інакше.

Сучасний санаторій Куяльник

Сучасний санаторій на основі Куяльницьких сульфидно-мулових грязей продовжує рятувати людей від безпліддя, повертає до повноцінного життя людей після отриманих травм опорно-рухового апарату. Санаторій Куяльник спеціалізується в лікуванні таких захворювань як псоріаз, артрит, артроз, остеоартроз суглобів, остеохондроз і захворювань нервової системи. Санаторій допомагає в лікуванні недуг кишково-шлункового тракту і верхніх дихальних шляхів.

Пляж

Пляж обладнаний на швидкоруч. Проте на пляжі присутні де які блага цивілізації. Є кафе та душ. Душ платний, ціна певно коливається залежно від курсу долара 🙂

Без перебільшень, санаторій Куяльник дійсно здравниця світового масштабу, з якою можна порівняти за масштабом, хіба що Мертве море, хоча Куяльник напевно перевершує! Влітку можна побачити сотні людей на березі Куяльницького лиману, але вже не тисячі, як раніше. Санаторій Куяльник заповнюється на третину своїх апартаментів. Унікальна лікувальна грязь лиману до того ж краще омолоджує шкіру, прибираючи за лічені хвилини дрібні зморшки навколо очей.

На 2019 рік санаторій відкритий і готується  приймати людей з усього світу.

Харчування в санаторії

В санаторії організовано 3-х разове харчування за принципом Шведський стіл. За відгуками хворих в меню відсутні заявлені м’ясні страви. Але в цілому харчування дієтичне. До того ж кожен житловий корпус має свою їдальню, без потреби виходити з готелю. Харчування завжди включено в ціну номера, але краще розраховувати на місцевий продуктовий магазин. На території до того ж є кафе-бар.

Бювет

У парковій зоні знаходиться бювет з мінеральною водою. Мінеральна вода Куяльник активно призначається пацієнтам на курс лікування. Прийом води безкоштовний, за призначенням.

Інфрачервона сауна

Сауна знаходиться в будівлі басейну з дахом у вигляді піраміди. Сауна на жаль не входить в пакет послуг при оплаченої путівкою. Але за готівку доступна для відпочиваючих як бонус.

Ціна путівки на лікування в Куяльник

Курортний санаторій – Куяльник 2019 – 2020 р. повний комплекс лікувальних послуг.

* Ціна путівки в санаторій з розрахунку на 21 день (краще індивідуально вибрати кількість днів перебування, виходячи з ваших уподобань):

Харчування 3-х разове, лікування, проживання –
“Для спінальних» 1-кімнатний (холодильник, ТВ, обладнана ліжко), 21 день – 15 435 грн (фіксована ціна путівки для 1-ї людини)

«ПОЛУ-ЛЮКС студія» (холодильник, кондиціонер, ТВ, двоспальне ліжко), 21 день – 24 480 грн (ціна путівки за 2-х осіб)

«ПОЛУ-ЛЮКС» 2-кімнатний (холодильник, кондиціонер, ТВ, двоспальне ліжко), 21 день – 23 040 грн (ціна путівки – 1 людина)

«СТАНДАРТ-КОМФОРТ» 1-кімнатний (холодильник, кондиціонер, ТВ), двоспальне ліжко, 21 день -31 050 грн (ціна путівки на 1 людину)

«СТАНДАРТ-КОМФОРТ» 1-кімнатний (холодильник, кондиціонер, ТВ), 2 роздільні ліжка, 21 день – 19 050 грн (ціна путівки на 1 людину)

«СТАНДАРТ» 1-кімнатний 2-місний (холодильник, ТВ), 1 люд., 21 день – 13 020 грн (+ підселення)

«ЕКОНОМ» 1-кімнатний 2-місний (ТВ), 1 люд., 21 день – 10 000 грн (+ підселення)

Мінімальна путівка від 12 днів (вартість проживання 1-ї людини 470 грн на добу)

* Ціни на путівки в санаторій усереднені по сезонах і скоріше за все будуть коригуватися. За більш точною інформацією звертайтеся за телефоном: 0 800 505 082.

Санаторно-курортна карта куяльник

Прибулим без санаторно-курортної карти, краще оформити її в поліклініці ДП «Клінічний санаторій ім. Пирогова»

Вартість оформлення санаторно-курортної карти для дорослого – 170 грн.
Вартість оформлення санаторно-курортної карти для дитини – 170 грн.

У вартість входить:

 • консультація лікаря (гінеколога або уролога)
 • загальний аналіз крові (ШОЕ, гемоглобін, лейкоцити)
 • загальний аналіз сечі
 • електрокардіограма

Погода в санаторії: Одеса 24г

Нічна температура повітря в Одесі складе від – 0 до 4 градусів, денна – 10 – 14 градусів. Морська вода прогріється до 8 – 10-ти. Температура води в лимані – 10 градусів.

Купатися в Квітні ще зарано, по справжньому комфортна погода настає наприкінці Травня. Тоді морська вода прогріється до 18 і більше градусів.

Як доїхати в санаторій Куяльник

Доїхати до Куяльнику від Одеського Ж/Д вокзалу маршрутним краще автобусом №110 за розкладом.

куяльник карта
Куяльник карта
Зупинка ж-д вокзал
Маршрут №110

Зупинка маршруту №110 розташовується навпроти залізничного вокзалу. Після прибуття в Одесу поїздом, потрібно перейти двома підземними переходами привокзальну площу і вийти на вул. Пантелеймонівська 60 (див. Фото нижче). Орієнтир зупинки 110 маршруту, маршрут 241.

У кращому випадку, автобус ходить 5 разів на день. Перше відправлення о 9 годині ранку з інтервалом у дві години, останній автобус відходить о 17-00. Якщо немає бажання чекати прямий автобус №110 на Куяльник, тоді доведеться їхати з пересадками. Автобусні маршрути (біля Привокзальної площі) № 242; 241; 195; 190; 100; 120; 146, які їдуть в напрямку «Суворовський» район Одеси (північ Одеси у напрямку Миколаєва та Херсона) до зупинки “Зерновий». Мінусом такого способу є те, що можна проїхати мимо потрібної зупинки і доведеться повертатися назад.

Зерновийв ул. Лиманна
Зерновий – вул. Лиманна

Пересадка

Як тільки доїхали до зупинки «Зерновий», наступна пересадка на вибір: проїжджаючи автівки у бік курорту (зупинити), маршрутне нелегальне таксі (недорого і може бути черга 🙂 або на автобус санаторію по вул. Лиманна до санаторію Куяльник. Перший 16-ти поверховий корпус і буде санаторій імені Пирогова. В’їзд автомобілем на територію лікарні безкоштовний. Отже, приїзд до санаторію скоріше буде нелегкий і схожий на квест.

Кращою альтернативою громадському транспорту по комфорту і часу залишається нелегальне таксі в Одесі (так як легального майже не існує). Замовляти і чекати подачу авто не доведеться, достатньо перейти привокзальну площу до перехрестя доріг вул. Пантелеймонівська на розі Пушкінської і домовиться за ціну з водієм. Можна взяти таксі і безпосередньо біля вокзалу, тоді ціна замовлення буде на 200-300% більше. Це одне з неписаних правил одеських “таксистів” нелегалів, чим ближче до автостанції або вокзалу, тим такса завжди вище в рази.

І так ви на Куяльнику! Одеса, Чорне море, ласкаве сонце і лікувальна грязь лиману Куяльник, ось ці складові успішного оздоровлення на узбережжі Південної Пальміри.

Приїжджайте знову і знову, море Одеського позитиву і вагон здоров’я, ви обов’язково відвезете додому.

Мітки інфо: лікувальний бруд, Куяльник як дістатися, вартість (ціна) путівки в санаторій, лікування шкірних висипань, лікування хребта і суглобів, реабілітація спінальних хворих, жіноче і чоловіче безпліддя, гінекологічні захворювання, жіночі захворювання, дитячий церебральний параліч,

Дар природи для відновлення сил, повний курс реабілітації на узбережжі Чорного моря в умілих руках лікарів, з великим досвідом лікування різних захворювань. Відчутний ефект відразу після першого прийому грязелікування, з другого і третього курсу видимі зміни в суглобах.

3 з освітлених думок “Санаторій Куяльник – лікувальний курорт в Одесі

 1. Чи можна в санаторії Куяльник оселитися дружині та чоловікові в одному номері? сказав:

  Ми відпочиваємо в Куяльнику вже 3-й рік і щороку одна і таж проблема з поселенням. У нас в цьому році 2 путівки з соцзабезу. У обох 1 гр. інвалідності. Чоловік пересувається на візку, а я самостійно. Я допомагаю йому одягатися, пересаджуватися з ліжка на візок і навпаки, а також митися. Вночі буває йому теж потрібна моя допомога. Але от коли ми приїжджаємо в санаторій мене селять на 15 поверх, а його на 3. Скажіть, як так можна? Як можна поселити чоловіка і дружини окремо? Як можна поселити візочника (шийна) в кімнату без супроводу? У мене багато питань з цього приводу. Дуже хочеться, щоб в цьому році, коли ми приїдемо таких проблем не виникало. Це можливо?

  1. Вас розселяють таким чином через саме путівки, отриманні безкоштовно в соцзабезі. Вашому чоловікові і Вам путівки видають, як окремим громадянам-інвалідам, які не пов’язані один з одним. Чоловікові свою путівку (за його квотою), а Вам свою (по вашій черзі). Якщо номер двомісний, Ви будете жити в номері з іншою жінкою, сусідкою по номеру. І чоловік також з іншим відпочиваючим. Це звичайний “совковий” рівень розміщення на двох койко-місцях в одному номері.
   Вам необхідно брати в соцзабезі додаткові документи і довідки від лікарів для надання їх Головлікарю, наприклад, лист-звернення з проханням розмістити Вас в одному номері через те що… і вказати причину прохання.

 2. Куяльник дійсно дуже поважний курорт, санаторій Пирогова з’явився не так вже давно. Грязі лікують, і це диво природи існує в Україні! Раджу спробувати хоч раз кожному!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *