Санаторій ім. Пирогова

Санаторій ім. Пирогова
куяльник карта
Куяльник карта

На березі лиману Куяльник, в місцях видобутку “чорного золота” (мулу), розташований санаторій імені Пирогова. Куяльник – солоне слово. Наскільки солоне, настільки і лікувальний. Точне походження назви Куяльник невідомо. Монголо-татари, за часів керування цією місцевістю називали лиман – Кунгалік. За іншою версією, назва Куяльник походить від тюркського Куянлик (густий … від солі). Є інше твердження і про слов’янське походження, залишимо ці суперечки історикам. В процесі становлення лиману, Чорне море, відвоювавши гирло колишньої річки Куяльник, зробило його своєю затокою. Надалі, намив річкового і морського піску утворили пересип. Відірвані від моря, солоні води затоки з часом ущільнювалися в ропу. Риба короп і щука в Куяльнику досягала не бачених розмірів. На ловлю риби приходили з околиць за вісімдесят верст і більше. Зараз в лимані риби немає. Лише жаброногой рачок Артемія заселяє солону водойму. Новоутворений лиманний мул, став цілющим джерелом здоров’я для українців і не тільки. Обійти це місце стороною було б неможливо. Так зароджувалася здравниця сан. ім. Пирогова.

Грязелікування – застосування мулу на курортах України.

Лікувальні грязі здавна застосовувалися в стародавній Індії, Римі та Єгипті при лікуванні різних хвороб. Грязелікування в Україні має народне коріння і датується XV століттям. І тільки в XIX столітті, українські “світила” науки почали організовувати грязьові купальні (грязелікувальні курорти). На півдні України таким засновником став доктор медицини, Андріївський Ераст Степанович, який вперше використав масово лікувальну грязь для купалень. Лікувальна грязь не тільки сприятливо впливає на різні процеси життєзабезпечення організму, але так само заспокоює ниючі болі. Позитивний результат оздоровлення видно навіть тоді, здавалося б, коли лікування традиційної медицини трапляється недієвим. Грязелікування завжди сприяє посиленому обміну речовин, провокує стимулюючий вплив на всі системи, в тому числі і сполучної! тканини, на посилення функції продуктивності залоз внутрішньої секреції. Дуже добре збільшує кровообіг шкіри і у місцях патології. Мул на шкірі стимулює регенеративний процес, спричиняє антимікробну, до того ж розсмоктуючу дію. Відомо, що лікувальна грязь (мул) має потужні цілющі властивості, які омолоджують і відновлюють здоров’я. На території санаторію Пирогова є стара грязелікарня, яка сама по собі має історичну цінність. У грязелікарні є чудовий внутрішній дворик з фонтаном (зараз не працює). У будівлі ведуться відновлювальні роботи силами працівників санаторію. Частина будівлі грязелікарні в результаті застарілості, на жаль вже втрачена назавжди.

Методика застосування Куяльницького мулу. Житло в Одесі.

Сіль лиману – лікувальні ванни.

Сіль застосовується для ванн надаючи лікувальну дію на організм, а також тонізуючий ефект на шкіру, живить мінеральними речовинами. Сіль сприяє швидкому загоєнню ран. Концентрація солі в ропі лиману від 100 до 280 грам на літр. А в дуже посушливі роки мінералізація доходить до 300 грам. В санаторії Пирогова, в якості ведучого лікувального чинника використовується лиманна ропа. За хімічним складом наша ропа відноситься до хлорид-натрій-магнієвої групи вод з мінералізацією. Цікавий факт – після відкриття лікувальних властивостей грязі Сиваш, мул Куяльнику втратив перше місце серед еталонних грязей. Зараз естафету лідера перейняло озеро Сиваш.

Грязелікування при остеохондрозі

Ропа Куяльницького лиману

отзывы куяльник
Відгуки Куяльник

Кожний написаний відгук – це історія в долі конкретної людини, під назвою «путівка в санаторій». Якщо в планах є відвідати Куяльник і полікуватися, тоді варто прочитати, чого ж можна очікувати…

Одеса. Курорт Куяльник, дочірнє підприємство “Клінічний санаторій ім. Пирогова” ПрАТ (приватне акціонерне товариство) “Укрпрофоздоровниця”.

Куяльник Інфо
Мітки інфо: санаторій Пирогова, лікування за путівкою,  ласкаво просимо в Одесу.

Лікувальний мул Куяльнику
Лікувальний мул санаторію Куяльник
Санаторій Куяльник
Санаторій Куяльник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *